Üretim Aşamaları

Erkek giyim sektöründe tasarımdaki ölçüler, detaylar ve incelikler moda trendleri belirler. CEMSA Tekstil, Dünya erkek giyim sektöründeki moda trendleri takip etmekle birlikte, kendi tasarımlarını da sunarak moda trendlere yön vermektedir. Kaliteli ve kusursuz bir giysinin ortaya çıkmasını belirleyen unsurlar; kaliteli tasarım, kesim ve dikimdir.

 

 

KALİTELİ VE DETAYLI TASARIMLAR

CEMSA Tekstil günün modasını yakından izlemekte, modanın gelecekteki eğilimlerinin neler olabileceğini çok iyi analiz edebilmekte, müşterilerinin farklı model ihtiyaçlarını karşılayabilmekte ve müşterilerine yön verebilmektedir. CEMSA Tekstil’de tasarım ve kalıp çalışmaları, üstün teknolojik altyapıya sahip modelhanede, ERP destekli olarak Assyst CAD gibi modern yazılımlar kullanılarak yürütülmektedir. CEMSA Tekstil, müşterilerden gelen kalıplar ya da müşterilerin yeni tasarım ve kalıp üretme ihtiyaçlarına profesyonelce cevap verebilmektedir.

GELİŞMİŞ MAKİNA PARKURUNDA DİKİM

CEMSA Tekstil’de üretim, ceket ve pantolon olarak ayrılan iki farklı bant içinde yürütülen operasyonlarla gerçekleştirilir. Tüm dikim, ütü ve pres operasyonları alanında yetkinliğe sahip operatörler tarafından, standart metot çalışmalarına uygun olarak ve üstün kalite standartlarında yerine getirilir. Operasyonlar için operatörlerin verimlilikleri, kalite ve hata performansları ERP sistemi ile anlık olarak takip edilir ve gerekli müdahaleler anlık olarak yerine getirilir. Dikim, ütü ve pres operasyonları en son teknoloji ürünü makinelerle yapılır.

 

 

 

ENTEGRE TESİSLERDE BÜYÜK ÜRETİM KAPASİTESİ

CEMSA Tekstil, üretimini günlük büyük kapasitesi ile üstün teknoloji ve makine altyapısına sahip İstanbul, Hadımköy Yolu'ndaki üretim tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Üretim; planlama, modelhane, kesimhane, dikimhane, kalite kontrol, makine bakım, sistem mühendisliği, malzeme ve mamul depo gibi farkı birimlerin üstün bilişim teknolojileri altyapısını kullanarak ve tam entegre olarak çalışması ile gerçekleştirilmektedir.

GELİŞMİŞ MAKİNALAR İLE HASSAS KESİM

CEMSA Tekstil üstün kalitede verim alınabilen, yüksek performanslı makine altyapısı ve uzman iş gücü ile çalışan bir kesimhaneye sahiptir. Yayım, kesim, kare ayarı, metolama ve meyer gibi kesimhane işlemleri, alanında gerekli uzmanlık ve tecrübeye sahip personeller tarafından yapılmaktadır. Tüm süreçlerin ERP üzerinden takip edildiği kesimhanede yüksek hassasiyette çalışan otomatik yayım ve kesim makineleri (örneğin; Kuris marka otomatik kesim makinesi) kullanılmaktadır.

 

KALİTE ODAKLI ÜRETİM

CEMSA Tekstil’de kalite, üretimden bağımsız, doğrudan yönetime bağlı olarak çalışan kalite güvence bölümünün titiz ve profesyonel çalışmaları ile sağlanmaktadır. Kesimhane, ceket ve pantolon bantlarının farklı bölümünde kalite kontrol noktaları bulunmaktadır. Kalite kontrol noktalarında yüksek kalite anlayışına, en ufak hata ve uygunsuzlukları görebilme yetisine sahip olan kalite uzmanları çalışmaktadır. Her biri ürün üzerindeki farklı bölge ve detayları hedef alan kalite kontrol noktalarında yapılan detaylı incelemelerle hata ve uygunsuzluklar tespit edilmekte ve ERP sistemi üzerinde kayıt altına alınmaktadır. 

 

 

Copyright © Cemsa Tekstil